ПЛАН ЕВАКУАЦІЇ ГОТЕЛЮ

Численні приклади доводять, що за сприятливих для вогню і диму умов, пожежа в готелі може призвести до значних людських і матеріальних втрат. Так у готелях знаходиться велика кількість людей, у тому числі в нічний час. Більшість мешканців готелів перебувають у них незначний час і погано уявляють планування будівлі, і тому малоймовірно, що у разі пожежі вони зможуть правильно зорієнтуватися та швидко евакуюватись.

 

Плани евакуації, пожежна безпека готелю мають свої особливості.

 

Згідно «Правил пожежної безпеки в Україні» у номерах готелів, кімнатах будинків для тимчасового проживання людей повинні бути вивішені на видимих місцях:

 

- план евакуації з відповідного поверху із зазначенням даного номера, кімнати, евакуаційних виходів та шляхів руху до них, місць розміщення первинних засобів пожежогасіння та ручних пожежних сповіщувачів, а також необхідний пояснювальний текст і пам'ятка про дії на випадок виникнення пожежі;

 

- стисла пам’ятка для мешканців про правила пожежної безпеки. Приклад такої пам’ятки дається нижче.

 

У будинках для тимчасового проживання людей, де мешкають іноземні громадяни, плани евакуації, пам’ятки про правила пожежної безпеки та поведінку людей повинні бути виконані українською та англійською мовами.

 

Пам'ятки можуть зберігатись з рекламним матеріалом, який зазвичай є в номері. В деяких готелях задля ознайомлення з правилами пожежної безпеки практикують готельний відеоканал.

 

Наявні плани евакуації відпрацьовують з усіма задіяними для евакуації працівниками готелю не рідше одного разу на півроку.

План евакуації готелю

 ПАМ'ЯТКА ПРО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ В ГОТЕЛІ

Шановні гості!

Просимо Вас дотримуватися правил пожежної безпеки.

 

Забороняється користуватися в номері електронагрівальними приладами (у тому числі кип'ятильниками, електрочайниками, електропрасками, електроплитками), що не мають пристроїв теплового захисту, без підставок з негорючих теплоізоляційних матеріалів, що виключають небезпеку виникнення пожежі.

 

Виходячи з номера, не забувайте вимкнути телевізор, кондиціонер, прибори освітлення та електронагрівальні прилади.

 

Нагадуємо Вам, що забороняється обгортання електроламп і світильників папером, тканиною та іншими горючими матеріалами.

Палити в приміщеннях готелю дозволяється тільки в спеціально відведених місцях, категорично забороняється паління в номері.

Забороняється зберігання в номері вибухо- та пожежонебезпечних речовин і матеріалів.

 

Якщо Ви прибули в готель вперше, ознайомтеся з розташуванням евакуаційних виходів і сходів, планом евакуації та місцезнаходженням первинних засобів пожежогасіння.

 

У разі пожежі у Вашому номері:

1. Негайно повідомте про пожежу в пожежну охорону за телефоном «101». Зателефонувавши необхідно назвати адресу, вказати кількість поверхів, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.

 

2. Якщо немає можливості ліквідувати пожежу первинними засобами пожежогасіння, вийдіть з номера і закрийте за собою двері, не замикаючи їх на замок.

 

3. Обов'язково повідомте про пожежу представнику адміністрації.

 

4. Покиньте будівлю та дійте за вказівкою адміністрації або пожежної охорони.

 

У разі пожежі за межами Вашого номера:

1. Негайно повідомте про пожежу в пожежну охорону за телефоном «101». Зателефонувавши необхідно назвати адресу, вказати кількість поверхів, місце виникнення пожежі, обстановку на пожежі, наявність людей, а також повідомити своє прізвище.

 

2. Залиште Ваш номер, найкоротшим шляхом прямуйте до виходу з будівлі назовні.

 

3. Якщо коридори та сходові клітки задимлені та Ви не в змозі покинути будівлю, необхідно залишатася у Вашому номері, відкривши вікна. Закриті та добре ущільнені двері можуть захистити Вас від небезпечних чинників пожежі. Щоб уникнути отруєння продуктами горіння, закрийте щілини та вентиляційні отвори змоченими водою рушниками та постільною білизною.

 

4. Повідомте по телефону адміністрацію про своє місцезнаходження.

 

5. З прибуттям пожежної охорони підійдіть до вікна і подайте знак про надання Вам допомоги. Перечекати пожежу можливо на балконі, при цьому необхідно закрити за собою балконні двері.

 

Бажаємо приємного відпочинку!

Адміністрація