До закладів харчування належать кафе, ресторан, бар, їдальня, закусочна, буфет, кафетерій, магазин кулінарії. Більшість з них це заклади з масовим перебуванням людей і пожежа загрожує не тільки майну закладу, а й, насамперед, життю і здоров’ю людей.
Зайнятись розробкою плану евакуації для такого закладу слід на етапі ремонту приміщень, підготовки до відкриття, разом з підготовкою документів та засобів протипожежної безпеки.
План евакуації потрібен у тому випадку, якщо заклад розрахований на розміщення 50 та більше відвідувачів. Окрім цього, навіть маленькі кафе, бари необхідно забезпечити планом евакуації якщо вони розташовані у складі громадського чи торговельного центру, готелю, навчального закладу тощо та підпадають під вимогу пункту 5 розділу ІІ Правил пожежної безпеки в Україні.
Для невеликого закладу достатньо одного плану евакуації, що вивішується в залі, як правило недалеко від входу. У великих по місткості, площі закладах харчування доцільно плани евакуації розміщувати як в залах так і в зоні кухні, допоміжних приміщень.
До створення планів потрібно підходити з огляду на те, що багато відвідувачів можуть не знати планування будівлі, погано орієнтуватися та не уявляти місць знаходження виходів назовні.
Мінімальний розмір плану евакуації згідно з вимогами ДСТУ ISO 23601:2019 має становити (297 × 420) мм (формат A3), за винятком планів евакуації, розташованих в окремих приміщеннях, де розмір плану може бути зменшено до 210 × 297 мм (формат A4). Зі змісту розділу 5 ДСТУ випливає, що допустимо план евакуації для окремих приміщень розробляти розміром 210 × 297 мм (A4), тобто для невеличкого кафе, бару тощо.